Drukuj
Kategoria: Aktualności ze świata

Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Kongresu Zaprzęgowego Horse in Sport, w Magna Racino, Ebreichdorf, Austria...

 

Od godziny 13.00 trwał tzw. "Open Kongres", w którym mógł uczestniczyć każdy. Okazało się, że udział w Kongresie bierze Pani Danuta Nowicka- Członek Komisji Powożenia ds. kategorii kuców oraz dzieci i młodzieży. Celem jej przyjazdu był m.in. kurs FEI organizowany przed Otwartym Kongresem.

Spotkaliśmy także naszych sąsiadów z Czech- Radka Nesvacila, który przyjechał zaprezentować czeskie Kladruby. 

Na wstępie oczarował nas ośrodek Magna Racino. Główna arena z kwarcowym podłożem, kilka potężnych stajni oraz kilka krytych ujeżdżalni, które w połączeniu tworzą niezwykły ośrodek jeździecki godny odwiedzenia. Kongres odbywał się w hali przy arenie głównej, gdzie zgromadziło się kilkadziesiąt zainteresowanych osób.

Pierwszy temat Kongresu dotyczył pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pokazane zostały ciężkie przypadki, groźne zdarzenia oraz obszernie omówiona została tematyka pierwszej pomocy medycznej dla koni i ludzi.

Drugi temat dotyczył tzw. crisis menagment, czyli zarządzania kryzysowego, szczegółowo opisanego przez FEI. Przedstawione zostały rodzaje kryzysów, przykładowe plany działania wskazówki, co robić po wypadku oraz jak reagować przy śmierci konia lub zawodnika. Cenne było również omówienie przykładowych schematów pytań mediów w sprawie wypadków i odpowiedzi jakich powinno się im udzielić. 

Kolejną rzeczą było zaprezentowanie ośrodka w Izsak (HUN) gdzie mają się odbyć tegoroczne Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi oraz ośrodka w Fabiansebestyen (HUN), gdzie w 2015 roku odbędą się MŚ w parach. 

Przedostatnim punktem programu było wręczenie nagród Dressage Master, dla zawodników którzy uzyskali najlepszy wynik w konkursie ujeżdżenia w 2013 roku. Konkurs organizowany był przez Hippoevent.at W kategorii singli zwyciężył BARTŁOMIEJ KWIATEK wraz z koniem LOKAN, którzy uzyskali wynik 38,98 pkt na zawodach CAI Police nad Metuji (CZE). W parach wygrała niemka Carola Diener, a w czwórkach australijczyk Boyd Exell.

Ostatni punkt programu to przedstawienie zmian w przepisach FEI. Warto podkreślić fakt, iż Komisja Powożenia FEI stawiła się w komplecie. Przedstawiono zmiany dot. systemu gwiazdek, dozwolonych bryczek czy zmian w kategoriach wiekowych.

Szczegółową relację z całego Kongresu opublikujemy na początku przyszłego tygodnia. Chcieliśmy na gorąco podzielić się z Wami wszystkim co działo się dzisiaj w Magna Racino.

Zdradzimy jeszcze, że jutro zaprezentowane zostaną nowoczesne typy koni zaprzęgowych, a atrakcją będzie TEST DRIVE, konkursu zręczności i maratonu w wykonaniu Josefa Dobrovitza jr. 

Śledźcie naszą stronę oraz www.hippoevent.at