Przed polskimi zawodnikami pierwsze w tm roku otwarte Międzynarodowe Zawody CAI w czeskich Kladrubach. Za dwa tygodnie powalczą o pierwsze punkty do rankingu FEI i o kwalifikacje na imprezy mistrzowskie...

@RUDOLFUV POHAR 2018

Na listach zgłoszeń znajdziemy kilka pewniaków - nazwisk, które zawsze pojawiają się na kluczowych listach zawodników w sezonie. Nie obędzie się również bez niespodzianek.

LISTA ZAWODNIKÓW TUTAJ

W kategorii singli - wśród 7 krajów i 30 zawodników - polskich zaprzęgów mamy aż 7. Nie wskazywała na taką ilość na pewno - ilość nazwisk powołanych do Kadry Narodowej na rok 2018.

Poza Kadrowiczami - którzy zaprezentują po dwa konie - Katarzyna Kuryś i Bartłomiej Kwiatek - na liście widnieje: Sebastian Bogacz, Marcin Kilańczyk i  niespodzianka - Tomasz Jankowiak, który zaprezentuje się z aktualnym indywidualnym Wice Mistrzem Świata- wałachem Bartnik. Przypomnijmy, że z końcem zeszłego sezonu, stanowiąca z Bartnikiem parę -  Weronika Kwiatek zakończyła współpracę ze Stadniną Koni Pępowo.

Zawodnicy zmierzą się w tej kategorii nie tylko z wymogami stawianymi przez FEI do uzyskania kwalifikacji na tegoroczne Mistrzostwa Świata, ale również z aktualnym Mistrzem Świata - Niemcem, Dieterem Lauterbach.

W kategorii zaprzęgów parokonnych - wśród 7 krajów i 27 zawodników znalazło się 9 polskich zaprzęgów. Oczywiście w tym Kadrowicze: Magdalena Jankowska, Marek Baryłko i Rafał Wojtacha, oraz: Dariusz Bajer, Sebastian Bogacz, Andrzej Benedykciński, Krzysztof Idzikowski, Szymon John i niespodzianka - Arkadiusz Szpojda, który na co dzień mieszka i trenuje poza Polską.

Na zawodników czekają również nazwiska ze światowej czołówki - jak np. była Mistrzyni Świata Carola Slater- Diener.

Najmniej obsadzona kategoria - ale zawsze najbardziej emocjonująca to zaprzęgi czterokonne. Tutaj na 5 krajów i 10 zawodników - Polskę reprezentować będzie zawodnik Kadry Narodowej - Piotr Mazurek, który bardzo dobrze prezentując się podczas Halowego Pucharu Polski zrobił nam apetyt na sezon otwarty.

CAI Kladruby już w dniach 19-22 kwietnia. Trzymamy kciuki za polskich zawodników!

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (rp2018uc.pdf)LISTA ZAWODNIKÓW621 kB