Australijski zawodnik - Boyd Exell w miniony weekend sięgnął po raz ósmy po tytuł Zwycięzcy Pucharu Świata w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi...

WYNIKI TUTAJ

Dokonał tego o co zawsze walczy - o pierwsze miejsce na podium. Jego wynik był o nieco ponad 5 sekund lepszy od drugiego zawodnika. Zdecydowanie to był jego Finał - wspaniałe konie, wśród których lejcowe w ostatnim sezonie także stanęły na najwyższym miejscu podium, ani na chwilę nie przestawały go słuchać. Były w 100% skupione tylko i wyłącznie na swoim powożącym co zaowocowało bardzo precyzyjną i szybką jazdą na parkurze. Nie mogło być więc inaczej - Australijczyk sięgnął po ósmy Tytuł Zwycięzcy Pucharu Świata Czwórek!

Pierwszy raz na podium stanął Jerome Voutaz (SUI) - który nazywa się sam jeszcze amatorem! Wspaniała jazda w bardzo dobrym tempie - pozwoliła mu wywołać presję nad Legendą - Boydem Exell oraz samemu pokonać parkur w bardzo dobrym czasie z jedynie jedną zrzutką i 5 pkt karnymi. Niesamowite emocje, które towarzyszyły zawodnikowi oraz ekscytację, Voutaz pokazał zaraz po przejeździe - gdzie spontaniczne zeskoczył z kozła aby nagrodzić i poklepać swoje niesamowite i dzielne konie z czwórki.

Zawsze groźny i gotowy do walki - holenderski zawodnik Koos de Ronde - stanął na brązowym miejscu podium. Ostatni tytuł Czempiona zdobył w roku 2013. Na swoim koncie zebrał 10 punktów karnych, ale i tak czas netto był gorszy od pozostałej dwójki. Nadał bieg sytuacji w drive offie - gdzie wjeżdżając jako pierwszy na parkur to on postawił poprzeczkę którą musieli przeskoczyć jego rywale.

Cały Cykl Pucharu Świata był bardzo emocjonujący. Po raz pierwszy mogliśmy widzieć w Finale zawodnika z Belgii, którym był młody Gleen Geerts, a finał ukończył na 6 pozycji. Również nie zabrakło świeżej krwi - najmłodszy uczestnik cyklu - Bram Chardon (NED) ma dopiero 25 lat i w pierwszym dla siebie Cyklu Pucharu Świata od razu zakwalifikował się do Finału, a ponad to Finał zakończył na wysokiej 4 pozycji. Tuż za nim na miejscu 5 uplasował się jego ojciec -  IJsrband Chardon, który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem.