Dokładnie za tydzień rozpocznie się Finał Pucharu Świata w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi we francuskim Bordeaux...

WYNIKI I LISTY

@FEI WORLD CUP DRIVING

Do Finału zagrało się sześciu najlepszych zawodników. Decydujący był konkurs w Lipsku, który ostatecznie wyłonił Finalistów. 

Do finału weszli:

 
Dzika karta:

1 konkurs: Sobota 3 lutego 23:20 --> LIVE TUTAJ

2 konkurs: Niedziela 4 lutego 16:45 --> LIVE FEI TV

Po konkursie w Lipsku, podczas konferencji prasowej - zwycięzca Jerome Voutaz (SUI) powiedział: 

"Jestem jeszcze amatorem, dopiero uczę się jeździć na wysokim poziomie. Moje konie są ze mną od samego początku - przyszły do mojej stajni razem jako źrebaki i tak wspólnie budujemy naszą drogę do sukcesu. Wygranie konkursu w Lipsku jest jak spełnienie marzeń - tym bardziej że wystartowali tu najlepsi zawodnicy z cyklu."

Dla zawodnika, który w Lipsku uplasował się na drugiej pozycji, a mowa o Belgu - Glennie Geerts, będzie to pierwszy Finał Pucharu Świata Czwórek! Ten zaledwie 29-letni zawodnik był z siebie bardzo dumny i zadowolony: 

"Przy tej stawce zawodników, liczyłem na 4-5 miejsce. Po pierwszym nawrocie okazało się, że wchodzę do drive offu! Presja była ogromna, ale byłem szybki i skończyłem na drugim miejscu! Wystartuję po raz pierwszy w Finale Pucharu Świata - wow!"

Najbardziej groźny zawodnik i konkurent - Boyd Exell (AUS), był tym razem wolniejszy od przeciwników. Wszedł do drive-offu, ale nie był wystarczająco szybki by objąć prowadzenie. Sam mówił, że:

"Glenn i Jerome narzucili ostre tempo. Wiedziałem, że nie mogę popełnić błędu. W drive-offie popełniłem błąd przy jednym zakręcie. Kosztowało mnie to zrzutkę, utratę czasu i wytrącenie z rytmu. Ale mimo to - publiczność w Lipsku jak zwykle była elektryzująca".

WYWIAD Z LIDEREM RANKINGU FEI WORLD CUP DRIVING:

 

POWTÓRKA DRUGIEGO KONKURSU PRZED FINAŁEM - CAI-W LIPSK 2018