Znamy listę zgłoszonych koni do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu, które odbędą się w dniach 8-10 września w węgierskim Mezohegyes...

To już III Edycja Mistrzostw i właśnie po raz trzeci odbędzie się w węgierskim Stadzie Mezohegyes.

Polskie konie już podczas minionych edycji dały poznać się jako najlepsze na Świecie. Przez dwa lata zawodnicy zdobyli 5 medali Mistrzostw Świata!

Konie walczą o medale w trzech kategoriach wiekowych - 5, 6 i 7-latków.

Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba koni - bo aż 49 z 8 krajów! Najwięcej koni, bo aż 14 zaprezentują zawodnicy z Niemiec i Węgier. 

LISTA KONI 5-LETNICH

LISTA KONI 6-LETNICH

LISTA KONI 7-LETNICH

LICZBA ZAWODNIKÓW I KRAJÓW

Polskę zaprezentuje trzech zawodników: Weronika Kwiatek z 6-letnia klaczą Loxia oraz 7-letnich ogierem Eter. Katarzyna Kuryś z 5-letnim ogierem Arsen. Bartłomiej Kwiatek z 5-letnimi - ogierem Renesans i wałachem Aromat oraz 6-letnia zeszłoroczną Vice Mistrzynią koni 5-letnich - klaczą Rebelia.

Wszystkie konie zgłoszone do udziału są końmi razy śląskiej - oznacza to, że rasa ta w naszym kraju jest najbardziej postrzegana jako rasa przeznaczona do zaprzęgu. Cieszymy się z dość licznej obsady naszych zawodników. Same Mistrzostwa ewoluują - co można dostrzec po liczbie zgłoszonych do udziału koni.