Polscy zawodnicy pokazali na co ich stać - w ostatni weekend rywalizowali na zawodach Międzynarodowych w czeskich Nebanicach i estońskim Olustvere, gdzie rozłożyli konkurencję na łopatki...

 

CAI NEBANICE -> WYNIKI

Tutaj od początku nie było złudzeń. Kadra Singli od kolejny raz nie zawiodła zdobywając laury i aż 5 miejsc w pierwszej 10 pokonując zawodników z Niemiec, Luksemburgu i Szwecji. Najmocniejsi nasi zawodnicy byli w konkursie maratonu - gdzie rodzeństwo Kwiatek zajęło aż 4 czołowe lokaty, w tym dwoma młodymi końmi, które dopiero nabierają doświadczenia. Marcin Kilańczyk w maratonie był szósty i udowodnił, że nie bez przyczyny stanowi część Kadry A z koniem Prymus.

Ostatecznie odsłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, za sprawą Weroniki Kwiatek, która utrzymała pierwszą pozycję ze swoim podstawowym koniem - Bartnik. Drugie miejsce utrzymał Bartłomiej Kwiatek z także podstawowym koniem - Sonet. Na czwarte miejsce awansowała Weronika Kwiatek z Drabem, na pozycji siódmej pozostał Marcin Kilańczyk z Prymusem, a miejsce 9 należało do Bartłomieja Kwiatka z Epilogiem.

W Nebanicach oglądaliśmy także Katarzynę Kuryś dla której nie był to udany start. W konkursie maratonu zawodniczka wywróciła się z koniem Count Down w przeszkodzie 1, natomiast z klaczą Tara rezygnowała z rywalizacji w konkursie zręczności.

>>> TABELA LIPICA 2017 <<<

Chcieliśmy także poinformować, że tabela tworzona jest przez Driving.pl na podstawie informacji, które 
zostały przedstawione na Konferencji Dyscypliny Powożenia przez Menadżera Dyscypliny Marka Baryłko
i jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za zgodność informacji zawartych w tabeli z kryteriami
kwalifikacyjnymi oraz przypominamy o komunikacje PZJ w którym zostaliśmy poinformowanie o fakcie, że
skład na MŚ Lipica 2017 wybiera Trener Kadry Michael Freund

Pasma sukcesów nie było końca także dzięki zawodnikom zaprzęgów parokonnych, gdzie polska flaga na wynikach ukazał się aż 5 razy w pierwszej 10! Podwójne podium zaliczył Rafał Wojtacha zwyciężając ze śląskimi końmi Eros & Respekt oraz zajmując brązową pozycję z Donaldem i Elgerem. Zwycięstwo pozwoliło mu przesunąć się w tabeli o rywalizację wyjazdu na MŚ Lipica na drugie miejsce. Pierwszą piątkę zamknęła Magdalena Jankowska z końmi Lacrima, Lucky i Pluto Prado. Jedyna kobieta w gronie zawodników par, która od zawodów w Bogusławicach trzyma równą formę, a i w tabeli znajduje się obecnie na czwartym miejscu. Lider tabeli punktowej na Lipicę - Dariusz Bajer uplasował się za swoją koleżanką z Kadry B - mimo ujeżdżenia na wynik powyżej 60pkt. Siódmą lokatę zajął Jacek Kozłowski, zawodnik także powindował w górę, awansując w tabeli na 5 miejsce. 

Nebanice były bardzo pechowe dla Szymona Johna, który już od początku nie miał zbyt dobrej sytuacji - klacz Barbarossa została wycofana podczas przeglądu weterynaryjnego. Zawodnik musiał więc użyć na ujeżdżenie konia, który jest koniem wymiennym na maraton. Niezbyt dobry czworobok, oraz następnie upadek w przeszkodzie na maratonie poskutkował eliminacją zawodnika z rywalizacji.

Marek Baryłko także nie może być zadowolony. Po wynikowym podium na ujeżdżeniu został wyeliminowany z maratonu tuż po jego ukończeniu za brak zapiętego kasku. To druga eliminacja zawodnika w tym sezonie.

Po raz kolejny na arenie międzynarodowej mogliśmy obejrzeć także Andrzeja Benedykcińskiego, który krok po kroku wdraża się w międzynarodowe starty. 

CAI OLUSTVERE -> WYNIKI

W Estonii wystartował Sebastian Bogacz. Zawodnik, który w tabeli na Lipicę zajmuje trzecią pozycję zdecydował się na wyjazd do Olustvere. W kategorii 3* par zawodnik wygrał w konkursie obsadzonym przez dwóch zawodników. Natomiast w kategorii single zajął 2 pozycję na 14 startujących. 

 

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (tabela_lipica2017.pdf)tabela_lipica2017.pdf205 kB