Drukuj
Kategoria: Aktualności ze świata

20-24 września 2017 - to data, którą już dobrze znają wszyscy pasjonaci powożenia zaprzęgami. Właśnie wtedy w Lipicy na Słowenii odbędą się Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi...

@STADNINA KONI LIPICA

 

Stadnina Koni Lipica, jest dumnm organizatorem tegorocznych Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi - najważniejszego wydarzenia dyscypliny powożenie w roku 2017!

To ekstremalnie atrakcyjne wydarzenie, przyciągnie mnóstwo entuzjastów sportu jeździeckiego z całego Świata - właśnie do Stadniny Koni w Lipicy, miejsca skąd pochodzą wspaniałe konie lipicańskie i które na tydzień stanie się centrum jeździeckiego świata.

"Najlepsi zawodnicy dyscypliny powożenia zaprzęgami parokonnymi wystartują w Lipicy podczas czterodniowego show w Lipicy. Będzie to rywalizacja pełna adrenaliny i atrakcji. Spodziewamy się ponad 65 zawodników z około 200 końmi reprezentującymi ponad 20 krajów." - mówi Lorela Dobrinja - główny menager Stadniny Koni Lipica.

Wielkie show rozpocznie się w środę 20 września - Ceremonią Otwarcia Mistrzostw. Dwa następne dni - 21 i 22 września dedykowane będą konkursowi ujeżdżenia. 23 września zawodnicy zmierzą się z próbą maratonu i aż 8 przeszkodami terenowymi. Niedzielny konkurs zręczności powożenia, który odbędzie się 24 września - wyłoni ostatecznie nowego Mistrza Świata!

Przed Mistrzostwami Świata - hipodrom w Lipicy zostanie całkowicie odrestaurowany - zgodnie ze standardem przyjętym przez Międzynarodową Federację Jeździecką FEI. Osiem przeszkód terenowych - zaprojektowanych przez węgierskiego Gospodarza Toru - Gabora Finthę - wielokrotnego Gospodarza Mistrzostw Świata - będzie czekać na przyjezdnych uczestników.

Komisji Sędziowskiej przewodniczył będzie brytyjski Sędzia - Andrew Counsell, a Delegatem Technicznym został jego krajan - Philip Bateman. Oboje Oficjele to doświadczona Kadra, która uczestniczyła m.in. w Mistrzostwach Świata Pony - w Lipicy w roku 2011.

Jozef Klavdij Novak - Prezes Słoweńskiej Federacji Jeździeckiej opisuje jak ważną rolę pełnią Mistrzostwa Świata Par 2017 - "Nadchodzące Mistrzostwa to najbardziej prestiżowe i największe wydarzenie jeździeckie w historii Słowenii. Pozwoli umocnić pozycję naszego kraju na jeździeckiej mapie Świata. Kompleksowość przygotowań i organizacji Mistrzostw będzie adekwatna do poziomu i rangi imprezy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, szczególnie, że Mistrzostwa odbędą się w 70- rocznicę istnienia Jeździeckiej Federacji Słowenii."