W ostatni weekend odbyło się pierwsze szkolenie z cyklu przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy...

                              Filip Nowacki i Lalka; fot. Magdalena Helon

Po sukcesach naszej młodzieży- Moniki Święcickiej i Filipa Nowackiego- złotych medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Europy Szilvasvarad 2013(HUN), w życie wszedł cykl przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2014, zatwierdzony przez Polski Związek Jeździecki.

Ta wspaniała inicjatywa miała już swoją inaugurację w miniony weekend na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach. Konsultacje przeprowadzone były przez koordynatora ds. szkolenia kategorii kuców dzieci i młodzieży Jarosława Święcickiego, którego poprosiliśmy o krótkie zrelacjonowanie tego wydarzenia:

" W dniach 28.02-2.03.2014r. dzięki życzliwości Państwa Ostrowskich w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyła się pierwsza w tym roku konsultacja dla dzieci, juniorów i młodych powożących przygotowujących się do docelowej imprezy tj. Mistrzostwa Europy. Udział wzięli:
1.Weronika Bogacz
2.Szymon Gielec
3.Anita Kłos
4.Dominika Ickiewicz
5.Jakub Szczepaniak
6.Przemysław Szczepaniak
Konsultacja zakończyła się egzaminem na brązową odznakę powożeniową, w której wraz z jej uczestnikami wzięła udział rekordowa ilość chętnych. Odznakę zdały 34 osoby. Następne spotkanie już 11.04-13.04 również w Bogusławicach na które zapraszamy. "

Cieszy fakt tak dużego zainteresowania egzaminem na brązową odznakę. Mamy nadzieję, że popularność sportu zaprzęgowego jest wyższa z dnia na dzień, a takie inicjatywy mogą tylko zwiększyć zainteresowanie dyscypliną.

Trzymamy kciuki za kolejne konsultacje i za start młodzieży na Mistrzostwach Europy 2014!

Szczegółowe informacje o konsultacjach i cyklu przygotowań znajdziecie TUTAJ.