Zakończyły się ostatnie już w tym sezonie Mistrzostwa Polski. Stado Ogierów Książ gościło zawodników, którzy rywalizowali obok Zawodów Międzynarodowych i Krajowych w Mistrzostwach Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi...

WYNIKI TUTAJ

Ostatnie w tym sezonie zawody otwarte dla naszych zawodników zakończyły się w miniony weekend. Wspaniałe uwieńczenie sezonu - w sentymentalnym dla zaprzęgów miejscu - @Stadzie Ogierów Książ.

Międzynarodowe Zawody CAI2* oraz Zawody Krajowe okrasiły Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi - które odbyły się drugi rok z rzędu po długiej przerwie. Bardzo cieszy nas fakt, że po tak emocjonującym sezonie - można było liczyć na naszych polskich zawodników w temacie czwórek! Pięciu zawodników (bo takie minimum musi zostać spełnione, aby zawody rangi Mistrzostw się odbyły), podjęło rękawicę i walczyło o medale Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Walka toczyła się nie tylko o medale - ponieważ medaliści walczyli także o awans i start w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi @CAVALIADA

Zdecydowanym liderem Mistrzostw Polski - już od konkursu ujeżdżenia był zawodnik reprezentujący stajnię Gospodarzy- Bartłomiej Kwiatek. Po piątkowym występie zapewnił sobie ponad 11 pkt nad drugim w konkursie Ireneuszem Kozłowskim. Podczas maratonu - i nie łatwej próby postawionej przez Gospodarza Toru - Marka Zaleskiego - jego przewaga zwiększyła się do 50 pkt pod dwóch próbach. Mimo iż konkurs zręczności powożenia wygrał Adrian Kostrzewa (3pkt za zrzutkę) - Kwiatek z czterema błędami wygrał drugi z rzędu złoty medal Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi 2018 - powożąc śląskimi końmi - Aromat/ Renesans/ Bazyli/ Rodos/ Epilog. Jego luzakami byli Daniel Kłosowski i Wacław Woźniczka.

 

 

Adrian Kostrzewa reprezentując KJ Idmar - zdobył srebrny medal. Zawodnik dał wyprzedzić się konkurentom w próbie ujeżdżenia, jednak dystans zmniejszył w sobotę, a następnie bardzo dobrym niedzielnym występem utrzymał drugą pozycję w Mistrzostwach. W zaprzęgu mogliśmy oglądać konie rasy lipicańskiej - Favory Kloe/ Pluto- 237 Prado/ Pegasus Pluto X/ Pluto X 10. Luzakami zawodnika byli: Filip Nowacki i Piotr Ochman.

 

 

Brązowy medal zawisł na szyi Ireneusza Kozłowskiego z JKS Jagodne. Zawodnika nie oglądaliśmy podczas poprzednich Mistrzostw, ani w poprzedniej edycji Cavaliady - tym bardziej miło, że na scenie pojawił się ponownie i wywalczył sobie prawo startu w cyklu Halowym, oraz poszerzył swoją kolekcję medali o brąz MP-D4. Zawodnik powoził końmi szlachetnej półkrwi - Kabaret Jagodne/ Kalina Jagodne/ Walencja/ Wezyr/ Elton. Luzakami zawodnika byli: Katarzyna Sochacka i Michał Nowaczyk.

 

 

Czwarte miejsce zdobył Wiesław Sadowski a piąte Krzysztof Maciak. 

W gronie startujących zabrakło Piotra Mazurka - złotego medalisty Halowego Pucharu Polski w Czwórkach 2017/18  - który zaledwie dzień przed rozpoczęciem się Mistrzostw wrócił wraz ze swoim Teamem i końmi zza oceanu - gdzie uczestniczył w Światowych Igrzyskach Jeździeckich - World Equestrian Games Tryon 2018! Jednak jako fachowiec i sportowiec z krwi i kości - nie odmówił pomocy zawodnikowi - Wiesławowi Sadowskiemu. Mogliśmy oglądać Piotra Mazurka na bryczce maratonowej w sobotnim przejeździe - gdzie wystąpił w roli luzaka - dzieląc się swoim doświadczeniem - obok Sebastiana Bogacza - brązowego drużynowego medalisty Mistrzostw Świata singli - Kronenberg 2018.

W rywalizacji CAI2* - w kategorii czwórek - niepokonany pozostał bardziej doświadczony od startujących w Książu kolegów - Radek Nesvacil  Czeskiej Republiki. 

 

 

Wspaniałym widowiskiem była jak zwykle dekoracja w wykonaniu zaprzęgów czterokonnych. Spektakularne show uświetnił krótki występ aktualnie najlepszego polskiego konia zaprzęgowego na świecie - śląskiego ogiera Sonet - Mistrza Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnhymi, Kronenberg (NED) 2018 - pod lejcą Bartłomieja Kwiatka. 

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, luzakom, hodowcom i właścicielom koni oraz organizatorom zawodów! Mamy nadzieję, że Książ już na dobre wpisze się w kalendarz zawodów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Polskiego Związku Jeździeckiego, a idea Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi będzie kultywowana i rozszerzana w kolejnych sezonach!

Już dzisiaj - serdecznie zapraszamy Państwa na I etap Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi Cavaliada do Poznania - w dniach 29.11 - 02.12.2018! 

BILETY CAVALIADA

PROGRAM CAVALIADA

 

 

fot. Krzysztof Jarczewski/ tekst. driving.pl