Na stronie PZJ znajdziemy opublikowany skład Kadry Narodowej dyscypliny powożenia na rok 2014. Czy są jakieś niespodzianki? Może rozczarowania?

 

W kategorii singli, oprócz stałych bywalców- Weroniki i Bartłomieja Kwiatek, znajdziemy debiutantkę- Alicję Chodkiewicz! W tym roku odbywają się Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, a w kadrze znajdują się zawodnicy, którzy mają zagrane konie na tą imprezę. 

W kategorii par znajdziemy weteranów- Waldemara Kaczmarka, Jacka Kozłowskiego i Adriana Kostrzewę. Miłą niespodzianką jest Marek Baryłko, który także debiutuje jako kadrowicz. Skład kadry w parach jest składem, który uczestniczył na Mistrzostwach Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, Topolcianky 2013.

W ostatniej kategorii- Młodzi Powożący nie mogło być inaczej. Znajdziemy tu medalistów Mistrzostw Europy- Monikę Święcicką i Filipa Nowackiego oraz uczestnika tych Mistrzostw- Marcina Kilańczyka.

Nikt nie podważa składu Kadry Narodowej na 2014 rok, ponieważ znajdują się w niej zawodnicy, którzy w sezonie poprzednim byli najlepszymi zawodnikami w naszym kraju, natomiast rozczarowaniem jest fakt, że nie istnieje jasny system wyboru członków Kadry Narodowej. Nikt z zainteresowanych nie wie na jakiej zasadzie odbywa się wybór członków i jakie są jego kryteria. Niestety obietnice, które padły podczas Konferencji Dyscypliny Powożenia o wystosowaniu jasnych kryteriów wyboru składu Kadry, nie zostały spełnione. Mamy nadzieję, że to niewielkie przeoczenie zostanie szybko naprawione i czekamy z niecierpliwością na kryteria.

W załączniku znajdziecie Skład Kadry Narodowej Powożenie 2014.

Attachments:
FileFile size
Download this file (Kadra Narodowa Powożenie 2014.pdf)Kadra Narodowa Powożenie 201463 kB