W ostatni weekend 05-06 05 2018 Jacek Jantoń Team wygrał Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia CIAT Oreno di Vimercate (ITA) osiągając najlepszy w historii swoich startów wynik...

Uzyskał zaledwie 5,1 punktu karnego w całych zawodach. Był to jeden z lepszych rezultatów w 30-sto letniej historii konkursów AIAT. Polak powoził tam zaprzęgiem w stylu angielskim typu Winchester czyli trójką koni w poręcz złożoną z karych śląskich wałachów Brando, Lator i Adender zaprzężonych do demi-mail phaetona firmy ZIMMERMANN z Berlina z roku około 1900. Naszemu reprezentantowi towarzyszyła żona Agnieszka oraz w charakterze groomów Marek Słowik i trener koni Paweł Andrzejewski.
W pierwszej konkurencji - prezentacji podczas której na trzech oddalonych od siebie stanowiskach trzech sędziów, tym razem dwóch Francuzów i jeden Włoch  oceniało powozy, konie, uprzęże, stroje i ogólny wygląd Jacek Jantoń Team uzyskał rewelacyjne noty tj. zaledwie 5,1 punktu karnego. Drugą  konkurencję czyli trasę maratonową, która wiodła alejami ogrodów rezydencji La Lodovica i ulicami Oreno di Vimercate Polak zaliczył bez punktów karnych pokonując bezbłędnie pięć sprawnościowych przeszkód. Podobnie było w trzeciej konkurencji czyli zręczności powożenia. Zachowanie tak małej ilości punktów karnych z prezentacji zapewniło naszemu reprezentantowi zwycięstwo zarówno w kategorii Winchester jaki i klasyfikacji generalnej konkursu, w którym udział wzięły  32 ekwipaże z Włoch, Szwajcarii, Węgier i Polski.

Zawodnik prowadzi również w rocznej klasyfikacji o Puchar GIA (Gruppo Attachi Italiano) --> RANKING TUTAJ

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Jacka Jantonia
Attachments:
FileFile size
Download this file (SEGRETERIA concorso LA LODOVICA  2018.pdf)SEGRETERIA concorso LA LODOVICA 2018.pdf231 kB