Drukuj
Kategoria: Hot info

Długo oczekiwany termin i miejsce tegorocznych Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, nie jednemu spędzał sen z powiek. Podczas Konferencji International Driving Sport Congress Horse in Sport, odbyła się prezentacja tej ważnej imprezy...

 

Termin Mistrzostw Świata w Singlach to 24-28 września 2014. Na Konferencji w Ebreichsdorfie, organizowanej przez www.hippoevent.at mieliśmy okazję obejrzeć prezentację na temat Mistrzostw w Izsak (HUN). Prezentację przedstawił Zoltán Ladányi-Kovács.

Izsak to miejsce, gdzie niejednokrotnie odbywały się Międzynarodowe Zawody Zaprzęgowe. Chociażby w zeszłym roku z powodzeniem odbyły się Mistrzostwa Europy w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Pod względem organizacyjnym nie tylko samo Izsak, ale wszystkie węgierskie zawody prezentują najwyższy światowy poziom. Ogromnym plusem jest fakt, że sport zaprzęgowy cieszy się na Węgrzech dużą popularnością. Nie można narzekać na brak kibiców, którzy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w każdym jeździeckim wydarzeniu. 

Arena główna, umiejscowiona jest niedaleko Campu, gdzie umiejscowione podczas zawodów są samochody zawodników. Wszystkie osiem przeszkód maratonowych, położone są blisko siebie, co jest oczywiście dużym plusem. Kibice jak i team każdego z zawodników może swobodnie przemieszczać się z jednej przeszkody na następną, bez obawy, że nie zdąży zobaczyć kolejnej. 

   

                                                       

Stajnie także znajdują się blisko całego obiektu, który jest na tyle duży by bez problemu pomieścić wszystkich uczestników Mistrzostw Świata.

Kolejnym atutem jest położenie i wiele alternatyw zakwaterowania. W samym Izsak, jest wiele prywatnych domów, w których można wynająć sobie pokój, natomiast niecałe 30km dalej jest duża miejscowość Kecskemet, gdzie znaleźć można kilka hoteli o wysokim standardzie.

Atrakcją będzie tradycyjnie wieczór narodów, oraz sobotni specjalny blok pokazów. Dodatkowo podczas trwania Mistrzostw w Izsak trwa Harvest Festival, który przewiduje różne występy, przemarsze zespołów i wiele innych.

Z niecierpliwością czekamy na Mistrzostwa Świata w Izsak, które mamy nadzieje, zostaną tak profesjonalnie zorganizowane jak prezentacja zawodów.