Drukuj
Kategoria: Hot info

Stany Zjednoczone zbroją się na World Equestrian Games 2014... W związku z tym Niemcy tracą jednego kandydata na reprezentację ich kraju w tych prestiżowych zawodach.

 

Niemiecki zawodnik Daniel Schneiders, sprzedał swoją podstawową czwórkę. Nową właścicielką jest Allison Stroud (USA). Zawodniczka ta, jest doświadczona w kategorii zaprzęgów czterokonnych pony. Brała udział we wszystkich Mistrzostwach Świata od 2003 roku. 60-letnia Amerykanka postanowiła powozić czwórką dużych koni po zeszłorocznych Mistrzostwach w Pau (FRA), gdzie ostatecznie zajęła 8 miejsce!

Transakcja sprzedaży została już sfinalizowana a Schneiders mówi: „Sprzedałem Lisie pięć gorącokrwistych koni holenderskich, którymi startowałem w zeszłym sezonie, na szczęście nie będę za nimi tęsknić ponieważ konie póki co zostają u mnie, a Lisa będzie regularnie przyjeżdżać na treningi”.

Na pytanie czy nie żałuje, że odstąpił od szansy na reprezentację Niemiec na World Equestrian Games w Normandii, odpowiedział: „Poinformowałem trenera kadry, że nie mogę być częścią drużyny, o czym wiedziałem już wcześniej. Znalazłem jednak dobre konie i złożę kolejną czwórkę. Powożenie czwórką przez ostatnie dwa lata, dało mi dużo satysfakcji. Wcześniej właśnie co dwa lata zmieniałem swoje konie, więc uważam że to był dobry czas na kolejne zmiany.”

Ponadto Daniel jest przekonany o tym, że Lisa będzie gotowa aby reprezentować Amerykę w Normandii tego roku.

Kwota transakcji sprzedaży czwórki Schneidersa, nie została ujawniona.

 

Warto wspomnieć, że inna Amerykanka- zawodniczka zaprzęgów parokonnych- Misdee Wrigley- Miller, również zaczęła powozić zaprzęgiem czterokonnym. Te zmiany mogą zaowocować unikalnym składem USA na World Equestrian Games 2014.

 

 

Więcej informacji znajdziecie na www.hoefnet.nl